Deň matiekDátum pridania: 12.05.2009        Po?et zobrazení: 2316          tla?i? ?lánok

Deň matiek

Deň matiek - sviatok, v ktorom sa odzrkadľuje jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Preto by si každý z nás mal nájsť chvíľku, aby si na tú svoju matku spomenul.

Nesiem kvietok biely,
v modrom kvetináči.
Neviem ale isto či to bude stačiť -
na oslav takú, vyznať mamke vďaku.
Pridám k tomu bozky,
na jej prvú vrásku,
aby som jej splatil
materinskú lásku...

V druhú májovú nedeľu sa o 15.00 h v kultúrnom dome v Čavoji uskutočnili oslavy sviatku Dňa matiek.

Oslavu tohto krásneho sviatku otvoril príhovorom starosta obce Ján Novotka. Privítal prítomné mamy, mamky, mamičky i babičky, vyzdvihol úlohu matky v živote človeka a poďakoval im za ich celoročnú starostlivosť a materinskú lásku. Po príhovore sa matkám slovami básnika prihovorila Zuzana Novotková.

Svoje mamičky potešili aj ich ratolesti. Program plný tančekov, pesničiek a veselých scénok si pre ne pripravili naši najmenší - škôlkari. Pekným programom uvitým z kytice piesní a básní sa predstavili aj žiaci základnej školy.

Samozrejme nechýbalo ani vystúpenie FS Vrchárka, s ktorou si prítomné mamičky zanôtili na ľudovú nôtu. Úctu všetkým matkam vyjadrili vo svojom pásme ľudových piesní a tancov.

Po skončení kultúrneho programu bolo pre mamičky prichystané posedenie a občerstvenie, ktoré im svojim spevom spríjemnili členovia FS Vrchárka.

Fotogaléria - Deň matiek


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia