Deň matiekDátum pridania: 09.05.2011        Po?et zobrazení: 1577          tla?i? ?lánok

Deň matiek

V nedeľu 8. mája 2011 sme si pripomenuli sviatok našich najdrahších bytostí - Deň matiek.

Mama - to sladké a prosté slovíčko znie tak dôverne a blízko. Zaznie z ústočiek malého dieťatka ako prvé alebo jedno z prvých slovíčok. Jeho zmysel je mu úplne jasný aj vtedy, ak význam iných slov ešte nepozná. Veď jeho mama je prvá veľká istota, ktorú v živote má

Pri príležitosti tohto krásneho sviatku Obecný úrad v Čavoji v spolupráci so Základnou školou s materskou školou v Čavoji a FS Vrchárka usporiadal v kultúrnom dome príjemné nedeľné popoludnie pre všetky matky, staré matky a babičky.

Po úvodných slovách básne sa prítomným prihovoril starosta obce Ján Novotka. Vo svojom príhovore vyzdvihol rolu matky v živote človeka. Uviedol, že srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti. Materinskú lásku snáď ani opísať nemožno. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť.

Potom už mamičkám vyjadrili svoju vďaku a lásku naši najmenší a deti zo základnej školy malým kultúrnym darčekom. Deti sa v programe predstavili spevom, recitáciou, scénkami, ľudovými tancami a samozrejme aj srdečnými blahoželaniami.

O príjemnú atmosféru a dobrú náladu sa postarali členovia FS Vrchárka zmesou ľudových piesní a tancov.

Po ukončení kultúrneho programu boli mamičky obdarené kvietkom a pozvané na malé občerstvenie.


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia