KinderiádaDátum pridania: 24.05.2009        Po?et zobrazení: 2407          tla?i? ?lánok

Kinderiáda

Dňa 19. mája sa žiaci našej základnej školy zúčastnili 3. ročníka súťaže pre chlapcov a dievčatá 2. - 5. ročníkov základných škôl pod názvom Kinderiáda.

Súťaž sa konala na štadióne v Dubnici nad Váhom. Súťažilo sa v atletických disciplínach beh na 60 m, skok do diaľky z miesta i z rozbehu, hod kriketovou loptičkou a hod plnou loptou.

Základnú školu s materskou školou v Čavoji reprezentovali žiaci: Matúško Pénzeš, Bibka Rajčanová, Adamko Novotka, Simonka Halašková, Lukáško Vlček, Simonka Gážiková, Agátka Hurárová a Peťko Novotka.

Po privítaní a úvodnom slove moderátora odznela hymna Kinderiády. Počas znenia jej tónov si žiaci zabehli po tartanovej dráhe a rozcvičili sa, aby podali čo najlepšie výkony. 

Medzi 32 školami z Trenčianskeho kraja mali naši športovci veľkú konkurenciu, a tak sa im nepodarilo obsadiť ani jedno z prvých troch miest. No i napriek tomu si odniesli z atletického štadiónu nezabudnuteľné zážitky, ktoré im budú pripomínať upomienkové darčeky a sladkosti značky Kinder.

V neposlednom rade treba poďakovať Mgr. Beáte Hurárovej za zabezpečenie dopravy do Dubnice nad Váhom, bez ktorej by sa žiaci takejto úžasnej športovej akcie nemohli zúčastniť.

Športu zdar!

viac o kinderiáde na www.kinderiada.sk

Fotogaléria - Kinderiáda


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia