MDD - Cesta pravekomDátum pridania: 05.06.2009        Po?et zobrazení: 2009          tla?i? ?lánok

MDD - Cesta pravekom

Prvý júnový deň opäť patril deťom a ich sviatku. Je to deň, kedy myslime na naše deti oveľa viac ako inokedy.

Deň detí bol ustanovený v novembri Patek Philippe replica1949 uznesením zasadnutia rady Medzinárodnej demokratickej federácie žien. Po prvýkrát sa oslavoval 1. júna v roku 1950 v 51 krajinách sveta.

V našej Základnej škole s materskou školou je dobrým zvykom poveriť prípravou programu osláv MDD najstaršíchcheap fake watches žiakov – deviatakov, samozrejme pod vedením učiteľov.
Tí tohtoroční sa museli vžiť do kože našich pra-pra-pra-prapredkov, pretože ich úlohou bolo priblížiť život pravekých ľudí svojim Franck Muller Replicamladším spolužiakom. Výsledkom ich usilovnej a intenzívnej práce bolo nielen obydlie pravekého človeka na školskom dvore, pri ktorom sa oslava sviatku všetkých detí začínala, ale aj deväť športovo-zábavných úloh. Deti pri nich museli predviesť svoju šikovnosť, obratnosť, HUBLOT REPLICAvytrvalosť, odvahu, ale aj dorozumievacie schopnosti.
Najskôr sa šplhali po lane z priepasti plnej šabľozubých cheap replica watcheslevov, pokračovali prenášanímDuons sale http://www.btkd.co.uk/personal.php?page=Replica-Piaget-Watches.html, top quality and 100% same as the original. vody vo vlastnoručne zhotovených nádobách cez rozbúrenú rieku, pravekým posunkovým dorozumievaním a vyberaním hniezd nebezpečných vtákov, do ktorých vôbec nevideli, ale ich ruka sa v nich stretla s kadečím nie najpríjemnejším.
Naprázdno neodišli ani z hry na archeológov. Zem totiž ukrývala praveké šperky, ktoré im boli odmenou za usilovné hľadanie.
Ďalej bolo treba zabojovať o prežitie a v krátkom čase si nájsť potravu vo vymedzenom priestore, správne mieriť oštepom, aby skolili mamuta, alebo zhotoviť úkryt pred búrkou z prírodných materiálov.
Šaman deťom zase prezradil, ktoré zvieraSWISS REPLICA WATCHES charakterizuje ich povahu.
Na základe bodov získaných v jednotlivých úlohách si prevažnáIWC Replica Watches UK časť detí „obhájila titul“ homo sapiens sapiens.

Vyhodnotenie dobrodružnej cesty pravekom bolo vstupnou bránou k ďalšej obľúbenej aktivite – opekaniu špekáčikov. Oslava sa deťom páčila a vydarila sa aj vďaka zhovievavému počasiu: prvé dažďové kvapky tohto dňa spadli až v úplom závere jej programu, pri dojedaní špekáčikov.

Fotogaléria - MDD


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia