Slávik Slovenska 2009Dátum pridania: 15.04.2009        Po?et zobrazení: 2167          tla?i? ?lánok

Slávik Slovenska 2009

V posledný predprázdninový deň 8. apríla 2009 sa Základná škola v Čavoji rozozvučala piesňami. Nie hocijakými - slovenskými ľudovými. V popoludňajších hodinách sa konalo školské kolo súťaže Slávik Slovenska.

Súťažilo sa v dvoch kategóriach.

I. kategória bola reprezentovaná žiakmi 1.- 3. ročníka. Tu excelovali hlavne chlapci, ktorí boli spevácky veľmi vyrovnaní a porota sa len ťažko rozhodovala.

1. miesto: Adamko Novotka (3. roč.)
2. miesto: Matúško Pénzeš (2. roč.)
3. miesto: Radko Vrecko (1. roč.)

 

II. kategória bola určená pre žiakov 4.- 6. ročníka. V tejto kategórii spievali zas len samé dievčatá. Všetky mali pekné hlasy i vzorne pripravené piesne, ale zvíťaziť mohla len jedna.

1. miesto: Katka Juríčková (6. roč.)
2. miesto: Deniska Siládiová (6. roč.)
3. miesto: Katka Petrášová (4. roč.)

Pomyslené štvrté miesto by patrilo ostatným speváčkam, ktoré nabrali odvahu a vystúpili pred žiackym publikom. Boli to: Kristínka Krpelanová, Simonka Gážiková, Dominika Oršulová, Kristínka Cibulková, Klaudika Rajčanová a Nikolka Šmidáková.

Počas prestávky predviedli svoju šikovnosť a zručnosť naši žiaci, ktorí navštevujú základné umelecké školy. Deniska Siládiová sa nám predstavila hrou na zobcovej flaute, sestry Nika a Katka Petrášové zahrali na klavíri a hrou na akordeóne nás potešil Peťo Novotka.
    

Fotogaléria - Slávik Slovenska 2009


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia