Symboly obceDátum pridania: 03.11.2008        Po?et zobrazení: 6290          tla?i? ?lánok

Symboly obce

Heraldická komisia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky prerokovala dňa 22. septembra 2005 návrh erbu obce Čavoj a doporučila ho na prijatie obecným zastupiteľstvom a na zapísanie do Heraldického registra Slovenskej republiky.

Návrh bol schválený Obecným zastupiteľstvom v Čavoji v tejto podobe:

Erb
Heraldicky správny erb obce Čavoj má túto podobu – v modrom štíte strieborný obrátený býk v zlatej zbroji, prevýšený striebornými skríženými baníckymi kladivkami so zlatými rukoväťami.

Vlajka
Vlajka obce Čavoj pozostáva z piatich pozdĺžnych pruhov vo farbách modrej (4/8), žltej (1/8), bielej (1/8), žltej (1/8) a bielej (1/8). Vlajka má pomer strán 2:3 a ukončená je tromi cípmi, t. j. dvomi zástrihmi, siahajúcimi do tretiny jej listu.

Pečať
Je okrúhla, uprostred s obecným symbolom a kruhopisom OBEC ČAVOJ. Pečať má priemer 35 mm, čo je v súlade s domácimi zvyklosťami a predpismi o používaní pečiatok s obecnými symbolmi.

 

Zdroj: Ladislav Vrtel, PhDr., MV SR, Sekcia verejnej správy, odbor archívov a registratúr – heraldický register Hublot Big Bang Unico 45mm Replica Hublot Big Bang Unico GMT Replica Hublot Big Bang Unico Magic Sapphire Replica Hublot Big Bang Integral Replica Hublot Classic Fusion Replica www.swatchesandrags.com

Fotogaléria - Symboly obce Čavoj

Erb obceVlajka

Súvisiace odkazy: Geografia, Demografia,

Náhodná fotografia