Výlet do ViedneDátum pridania: 18.01.2011        Po?et zobrazení: 2057          tla?i? ?lánok

Výlet do Viedne

Pani riaditeľka ZŠ s MŠ v Čavoji, Mgr. Mária Wiedermannová, zorganizovala pre žiakov, ich rodičov a zamestnancov školy exkurziu do Viedne.

Pani riaditeľka ZŠ s MŠ v Čavoji, Mgr. Mária Wiedermannová, zorganizovala pre žiakov, ich rodičov a zamestnancov školy exkurziu do Viedne.
Na výlet sme sa vydali 10.decembra 2010 o 6 hodine rannej. Prvou zástavkou bolo mestečko Parndorf, kde si niektorí výletníci nakúpili vianočné darčeky pre seba, či svojich blízkych.

Samotná  Viedeň všetkých ohúrila svojou veľkoleposťou a starobylými budovami ešte z čias panovania Habsburgovcov. Najprv sme si prezreli Námestie Márie Terézie s jej dominantnou sochou. Po oboch stranách tohto námestia stáli rovnaké budovy. V jednej sa nachádza umelecké múzeum a v druhej prírodovedné múzeum, ktoré sme navštívili i my.

V prírodovednom múzeu bolo čo obdivovať. Na rozľahlých dvoch poschodiach si každý návštevník prišiel na svoje. Čas na prehliadku rýchlo ubehol a my sme sa pobrali pred Hofburg – zimné sídlo Habsbugovcov. O ich monarchii a rôznych zaujímavostiach mesta Viedeň nám porozprávala pani Alexandra, rodáčka z Temeša, ktorá tu žije.
Záver našej exkurzie patril vianočným trhom pred radnicou. Tu sme sa mohli pokochať krásnou svetelnou predvianočnou výzdobou, kúpiť si suveníry, či previesť sa vláčikom. 

Po celodennom výlete sme boli všetci šťastní, keď sme si sadli do vyhriateho autobusu, pretože počas celého dňa bolo veľmi chladné a veterné počasie.
   
Mgr. Alena Môciková - učiteľka ZŠ s MŠ

Fotogaléria - Výlet do Viedne


Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia