Čavoj - Branišovice 2007Dátum pridania: 14.02.2009        Po?et zobrazení: 7331          tla?i? ?lánok

Čavoj - Branišovice 2007

V júli 2007 sa starosta obce Čavoj Ján Novotka a zástupcovia obce z radov poslancov obecného zastupiteľstva, členov FS Vrchárka, futbalistov a občanov obce zúčastnili návštevy Branišovíc.
Po privítaní starostom obce Michalom Zimom sa uskutočnila návšteva spoločnosti medzinárodnej i vnútroštátnej kamiónovej dopravy Cross Speed, s.r.o v Branišoviciach.
Potom sa zástupcovia obcí presunuli na fultalové ihrisko, kde sa uskutočnilo oficiálne uvítanie a vzájomné odovzdanie darov.
Nasledoval program, ktorý sa skladal z aktu prijatia mladých do radov hasičov, ukážky zásahu miestnych hasičov a samozrejme tradičný futbalový zápas.
Večer bolo posedenie a tanečná zábava.

V nedeľu, druhý deň návštevy, sa uskutočnil výlet do mesta Mikulov a návšteva prekrásneho barokového zámku. Zámok stojaci na Zámockom vrchu je najvýznamnejšou pamiatkou tohto juhomoravského mesta nachádzajúceho sa v okrese Břeclav. Na zámku sídli Regionálne múzeum, ktoré návštevníkom ponúka stálu expozíciu o vinárstve s unikátnym obrím renesančným sudom v zámockej pivnici, a taktiež výstavu o stavebnom vývoji zámku.
Po nezabudnuteľnej prehliadke zámku a krátkej obhliadke mesta sa návšteva družobnej obce Branišovice skončila.

Fotogaléria - Branišovice 2007


Súvisiace odkazy: Obec Branišovice, Zmluva o partnerstve , Rok 2006, Rok 2008, Rok 2009, Rok 2011,

Náhodná fotografia