Vysvätenie slovenského dvojkríža na ObšiariDátum pridania: 19.05.2014        Po?et zobrazení: 1434          tla?i? ?lánok

Vysvätenie slovenského dvojkríža na Obšiari

V sobotu 17. mája 2014 vysvätil miestny kňan Viktor Mičuda slovenský dvojkríž postavený na vrchu Obšiar.

Dvojkríž symbolizuje tradíciu Cyrila a Metoda, ale je to ešte starší kresťanský symbol pre vzkriesenie Ježiša, ktorý sa používal od 9. storočia v Byzantskej ríši. Ako symbol náboženský a politický sa rozšíril v 10. a 11 storočí.

Sedemmetrový dvojkríž zo smrekového dreva, ktorý stojí asi 200 metrov nad kaplnkou sv. Antona Paduánskeho postavili členovia Slovenskej národnej strany.

Na vysvätení slovenského dvojkríža nad Čavojom sa zúčastnili občania obce Čavoj, kandidáti do Európskeho parlamentu za SNS Karol Konárik ml., Karol Farkašovský a Jaroslav Ridoško,  ústredná tajomníčka SNS Martina Stodolová, predseda Mládeže SNS Maroš Pavlovič a podpredsedníčka Mládeže SNS a  tajomníčka krajskej organizácie SNS Bratislava Eva Milučká ako aj ďalší národniarski mládežníci.

Fotogaléria - Vysvätenie slovenského dvojkríža

Vysvätenie slovenského dvojkrížaVysvätenie slovenského dvojkrížaVysvätenie slovenského dvojkrížaVysvätenie slovenského dvojkríža

Súvisiace odkazy: Moja obec, Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,

Náhodná fotografia
Jasličková pobožnosť