Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/do1284500/www_root/print.php(1) : eval()'d code on line 1
? Obec ?avoj

Fašiangy 2012

V sobotu 18. februára sa dedinou niesla veselá vrava, hudba a spev. A dom, kde sa naši fašiangovníci zastavili, sa nezaobišiel bez parádnej tancovačky.

Od Fašiangov do Fašiangov,
do Veľkého piatku,
daj sa dievča pomaľovať,
budeš mať pamiatku.

Za oknami smiech a tanec,
fašiangový harmatanec.
Berte masky - je tu bál,
fašiangový karneval...

 

Ako každý rok, už tradične, si členovia folklórnej skupiny Vrchárka uctili zvyky našich predkov a vydali sa fašiangovať po dedine. Vo veselých maskách, hudbou a s piesňami na perách obohatili každú domácnosť, v ktorej ich domáci privítali a uctili si ich malých pohostením.

Vo večerných hodinách sa v kultúrnom dome konala zábava. Do tanca hrala miestna skupina M+M. O polnoci sa uskutočnil tradičný obrad pochovávania basy.

Popolcovou stredou, 22. februára, nastal 40-dňový pôst. Tento deň pripomína ľuďom dôležitosť pokánia a prehĺbenia viery v Boha.
Súčasťou liturgie v kostole je v tento deň posvätenie popola a značenie znamenia kríža popolom na čelá veriacich. Popol má človeku pripomenúť jeho pôvod zo zeme a skutočnosť, že do zeme sa vráti.
Popol je však aj symbolo očistenia a budúceho zmŕtvychvstania.


Súvisiace odkazy: Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,
?lánok je tla?eny zo stránky www.cavoj.sk. Webovy obsah je generovany systémom CITYPORTAL spolo?nosti r65 studio. www.r65studio.sk