Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/do1284500/www_root/print.php(1) : eval()'d code on line 1
? Obec ?avoj

Vysviacka kaplnky sv. Antona Paduánskeho

V sobotu 27. augtusta 2011 sa na vrchu Obšiar konala slávnosť vysvätenia kaplnky zasvätenej sv. Antonovi Paduánskemu.

Slávnosť začala o 15-tej hodine pri novopostavenej kaplnke. Svätú omšu celebroval Dp. Andrej Guniš. Po ukončení obradu slávnosť pokračovala požehnaním kaplnky a sochy sv. Antona Paduánskeho.

Aj keď sa kaplnka nachádza na tažko dostupnom a od centra obce vzdialenom mieste, jej vysvätenia sa zúčastnili veriaci nielen z našej obce, ale aj zo susedných obcí a návštevníci Čavoja.

Výstavba kaplnky sa začala v júli 2011. Iniciatíva vyšla od Ing. Jána Čičmanca, ktorý výstavbu aj financoval. Približne za dva týždne ju dostaval Jozef Kučera.

 

Na výstavbu kaplnky sv. Antona finančne prispeli:

prácou prispeli:

Na sochu sv. Antona Paduánskeho prispela SNS.

Na kaplnku, ktorú všetci považujú za malý zázrak, sú Čavojci veľmi hrdí. Sv. Anton je pomocníkom a patrónom stratených vecí. Dokázal zmierovať nepriateľov a v srdciach ľudí zapaľovať lásku.
Pochádzal z Portugalska, narodil sa v roku 1190. Najskôr bol Augustinián, neskôr prestúpil k Františkánom, lebo chcel ísť na misie do Afriky. Nevyšlo mu to pre jeho zdravie, vrátil sa do pustovne, aby tam rozjímal a uvažoval nad svätým písmom. Stal kazateľom a zakladateľom teologickej školy v Bologni.
V roku 1228 ho pápež Gregor IX. poprosil, aby kázal zhromaždeniu ľudí z rozličných národov. Zopakoval sa turíčny zázrak a každý ho počul vo svojom jazyku, každý mu rozumel.
Už počas svojho života urobil veľa zázrakov. Keď zomrel - nemal ani 40 rokov. Necelý rok po smrti bol vyhlásený za svätého.

Fotogaléria - Kaplnka sv. Antona Paduánskeho


Súvisiace odkazy: Občan, Návštevník, Samospráva, Vzdelávanie,
?lánok je tla?eny zo stránky www.cavoj.sk. Webovy obsah je generovany systémom CITYPORTAL spolo?nosti r65 studio. www.r65studio.sk